Субота, 20.04.2024, 04:41

Державний навчальний заклад "Березанський професійний аграрний ліцей"

Меню сайту
Категорії розділу
Конкурси і фестивалі [28]
Конкурси і фестивалі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія виникнення професії

ЕЛЕКТРОМОНТЕР

Згідно зі Старим Заповітом, перші слова, які сказав Бог, починаючи створення світу з «нічого», були: «Нехай буде світло!» Як люблять говорити самі електромонтери, саме тому їх професія – найдревніша з усіх. Насправді історія розвитку цього технічного напрямку нараховує трохи більше 100 років. Зате яким славним і стрімким був цей розвиток!..

Фалес Мілетський (прибл. 624 до н. е. - 548 до н. е.) - давньогрецький філософ, один з перших дослідників електрики

Становлення професії електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування тісно пов'язана з розвитком електрики. Електричні природні явища були знайомі людям давно. Їх вивчення розпочалося декілька тисяч років тому з дослідження електростатичних якостей бурштину (бурштин у перекладі на грецьку - "електрон").

На морських узбережжях Греції, Прибалтики, інших країнах люди досить часто знаходили прозорі камінці, які містили в собі рештки різних комах. Як згодом з’ясувалося, це була скам’яніла смола хвойних порід дерев, що росли там багато тисяч років тому. Сьогодні ми називаємо цю смолу бурштином.  

Бурштин (з німец. bernstein - "бернштейн" - гарячий камінь)

Явище виникнення електричного струму при контакті різних металів було відкрито італійським фізіологом, професором медицини Болонського університету Луїджі Гальвані у 1786 році. Гальвані описав скорочення м'язів задніх лапок жаби, закріплених на мідних гачках, при дотику сталевого скальпеля. Спостереження були пояснені першовідкривачем як прояв «тваринної електрики».

Схема експерименту Гальвані з тілом жаби

Італійський фізик і хімік Алессандро Вольта, зацікавившись дослідами Гальвані, побачив зовсім нове явище — створення потоку електричних зарядів. Перевіряючи точку зору Гальвані, А. Вольта проробив серію дослідів і прийшов до висновку, що причиною скорочення м'язів служить не «тварина електрика», а наявність ланцюга з різних провідників в рідині.

Алессандро Вольта (1745 - 1827)

Щоб підтвердити це, А. Вольта замінив лапку жаби електрометром і повторив дослід.  10 березня 1800 року він опублікував свої висновки в доповіді. 

Для отримання електричного струму Вольта склав один на один кілька дисків із міді і цинку, чергуючи їх між собою і відділивши один від одного ганчірками, просоченими розсолом.

Вольтів стовп - найбільш ранній попередник сьогоднішньої електричної батареї (Музей Вольти)

Цей винахід поклав початок вивченню електричних явищ та виникненню професій електротехнічного спрямування. Великий вчений М. В. Ломоносов вивчав добре відоме електричне явище – блискавку. Він створив теорію атмосферної електрики. Теорію статичної електрики у середині XVIII сторіччя розробив американський фізик, винахідник громовідводу Б. Франклін. 

Б. Франкліна "ловить" блискавку

 

В історію електрики вписали свої імена багато вітчизняних та зарубіжних вчених. Француз А. Ампер відкрив основні закони електромагнетизму, англієць М. Фарадей – принципи дії електричних генераторів та двигунів. Російські вчені П. Яблочков та О. Лодигін внесли вклад у винахід електричних джерел світла. Лампу розжарювання Лодигіна (російсокого електротехніка) удосконалив американський винахідник А. Едісон.

Лампа розжарювання А. Н. Лодигіна

Інженер-електрик М. Доливо-Добровольський винайшов у кінці XIX сторіччя трифазову систему передачі змінного струму, після чого почався стрімкий розвиток електроенергетики. Сьогодні важко знайти ділянку на виробництві, де б не використовувалась електроенергія. 

Трифазний асинхронний двигун Доливо-Добровольського, 1891

Винаходи в області електрики призвели не тільки до розвитку електроенергетики, але й до виникнення радіо- та електронної техніки. Широке впровадження електроенергії у виробництві та побуті супроводжується зростанням числа професій, пов'язаних з будівництвом електростанцій, обслуговуванням, ремонтом і налагодженням електричних мереж і устаткування. 

З кожним роком електромонтери стають все більш затребуваними в сучасному суспільстві. Саме тому і ставлення до них міняється рік від року: зростають зарплати, забезпечуються додаткові можливості для відпочинку фахівців. Одним з прикладів людської пошани до праці електромонтера, стало відкриття пам'ятників у багатьох містах світу, що підтверджують складність та незамінність цієї професії у сучасному суспільстві.

Пам’ятник електромонтеру в Ужгороді, Україна

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930